Image
Image

News

Villa Zbraslav

Červen 2024

Dodatečné rozšíření rozestavěného projektu o novou podzemní garáž pro 2+2 vozidla. Architektonický návrh, projekční podklady. Zahájení stavebního řízení změna stavby před dokončením doposud dle 183/2006 Sb.

Image
Chomutov

Květen 2024

Studie rekonstrukce normalizační budovy spojů a pošty č. 3 v Chomutově. Nový stav služby, kancelářské prostory, nájemní bydlení. Rozdělení původní jednotné formy na menší samostatné celky. Přidání dvoupatrové nástavby s odlehčující strukturou balkonů. Zcela nové řešení původních fasád. Materiálové napojení budovy na okolní zástavbu. Optické vyrovnání uliční čáry. Redefinice veřejného prostoru ulice Jiráskova.

Developer Arcona Capital Czech Republic.

Image
Jeneč

Duben 2024

Navrhujeme masterplan nového výrobního a obchodního areálu v Jenči u Prahy. Zachování současných pásů zeleně. Fragmentace potřebných objemů do menších forem, které se přívětivěji zapojí do kontextu místa.

Image
Benešov

Březen 2024

Odevzdání analýzy a koncepční studie přeměny území areálu spojů v Benešově. Současný stav 80. léta. Nový stav byty, služby, kancelářské prostory, podzemní parkování… Vše při zachování původního skeletu hlavní budovy "C". Snaha o napravení chyb normalizačního urbanismu. Restart původní blokové zástavby.

Developer Arcona Capital Czech Republic.

Image
Dolní Břežany - Lhota

Únor 2024

Studie přístavby kancelářského pavilonu k rodinnému domu.

Image
Krkonoše

Leden 2024

Návrh domu s horskými apartmány na hraně Krkonošského národního parku. Pracovali jsme s předepsanými limity tvaru střech, stanoveného umístění a rozměru zástavby.

Image
Villa Lysolaje

Prosinec 2023

Interiérová stěna schodiště. Klasická malba, akryl na broušené betonové bloky, 4x6m, umělec Vladimír Brož aka Vladimír 518.

Image
Písnice

Listopad 2023

Společným návrhem spojujeme potřeby a rozdílné estetické představy dvou sousedů v pražské Písnici. Vznikají 2 rodinné domy o celkem 6ti bytových jednotkách.

Image
Šestajovice

Říjen 2023

Vizualizace a dokončení studie developerského projektu Rezidence Na Ladech, Šestajovice. Návrh obsahuje 12 bytových jednotek, 2 obchodní jednotky, garáže, parking. HPP 1609 m2.

Image
Villa Zbraslav

Září 2023

Probíhající řízení změny stavby před dokončením. Máme zajištěna veškerá kladná stanoviska dotčených orgánů státní správy. Nadále v součinnosti se stavebním úřadem vypořádáváme námitky sousedů.

Update: 16. prosince jsme získali stavební povolení. Stavba pokračuje.

Image
Mikropark Klínec

Srpen 2023

Pomohli jsme s celkovou podobou výrobního a obchodního areálu u Prahy. Také jsme do projektu navrhli menší administrativní budovu.

Image
Museum Kampa

Červenec 2023

Návrh a realizace výstavy Fashion Paradox: Móda vs. umění. Představuje módní exponáty ze sbírky Alexandre Vassiljev Foundation z Kaunasu v Lotyšsku. Doplněné a konfrontované uměleckými díly ze sbírek Musea Kampa.

Image
Šestajovice

Květen 2023

Pracujeme na studii bytového developerského projektu Rezidence Na Ladech, Šestajovice. Obestavěný prostor 5500 m3.

Image
Bělá pod Bezdězem

Duben 2023

Představujeme Masterplan nových městských částí Panin Dvůr a Na Výsluní, Bělá pod Bezdězem. Maximální využití jižní orientace území, respektování všech ochranných pásem, využití stávajících napojení na dopravní infrastrukturu. Celkové zaměření rozvoje: akcentace environmentální udržitelnosti, volnočasový park, biokoridory a retence vody, zachování selských barokních budov, kompaktní rodinné domky s malými pozemky, čtyřpodlažní bytové a nájemní domy, výrazná akcentace bydlení seniorů, nové dopravní propojení města s I/38, nové kapacity občanské vybavenosti.

Image
Bělá pod Bezdězem

Březen 2023

Odevzdali jsme 42 stránkovou analýzu potenciálu území Panin Dvůr a Na Výsluní města Bělá pod Bezdězem. Řešené území svou velikostí 20 hektarů umožňuje realizovat 1-2 nové městské části. Doporučujeme hustotu 80 obyvatel na hektar, tedy návrhovou populaci 1.500 obyvatel.

Smíchovská náplavka

Únor 2023

Holešovické nábřeží prochází, díky nové lávce do Karlína, velkou funkční proměnou. Bude zde kotvit i unikátní komunitní, zážitková, gastro loď, kterou navrhujeme?

Jirny

Leden 2023

Finální podoba architektonické studie administrativně-výrobního areálu firmy MEICO v Jirnech u Prahy.

Image
Byt Strašnice

Leden 2023

Celková stavební a interiérová renovace staršího bytu k přímému prodeji na realitním trhu.

Image
Villa Zbraslav

Prosinec 2022

Realizace náročnějšího železobetonového monolitu.

Image
Villa Klánovice - stavební povolení

Prosinec 2022

Držíme v ruce platné stavební povolení rodinné villy v Klánovicích o hrubé podlažní ploše 362 m2. Architektonický návrh, stavební dokumentaci DUR+DSP, projednání celého projektu včetně všech přípojek a dopravního napojení jsme zvládli v Praze do dvou let! Děkujeme paní Přistoupilové za dobře vedený inženýring.

Image
Všestary - kolaudace

Listopad 2022

Příprava a projednání úředního zakončení stavby rodinného domu ve Všestarech u Prahy.

Image
Krkonošská cena za architekturu - nominace

Říjen 2022

"Vážení kolegové architekti,

rád bych Vám oznámil, že nominační výbor Krkonošské ceny za architekturu vybral do soutěžní přehlídky váš projekt Horní Lánov.

Regionální soutěžní přehlídka vznikla ve spolupráci spolku České centrum pro architekturu a MAS Krkonoše. Jejím zásadním smyslem je dopad kvalitní architektury, veřejného prostoru a krajiny na lokální samosprávy a lokální investory…

Děkuji a s pozdravem za organizátory Ing. Arch. Josef Smutný"

Šestajovice

Září 2022

Odevzdání bilanční studie developerského projektu Na Ladech, Šestajovice.

Image
Lávka Kačov

Květen 2022

Detail nově dokončené lávky přes řeku Jizeru. Kompletní koordinace, výpočet, projektová dokumentace a realizace mostu FOLBER.

Image